Gdynia,

czwartek, 19 kwietnia 2018

Fwd: Wystawa "Pamiątki kultury" w TYGLU


 Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na otwarcie 

                       wystawy Agaty Dorobek i Pawła Kiełpińskiego  "PAMIĄTKI KULTURY"

dnia 26 kwietnia br. o godz. 19.00  do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV. 

Znani poznańscy artyści pokażą nam swoje prace z zakresu malarstwa, collage, mozaiki oraz obiekty autonomiczne.

 AGATA DOROBEK: "Ogrody"

                                                     Proponuje widzowi podróż w głąb własnych wyobrażeń, świadomie unika tematów bieżących, nie szokuje, nie epatuje - uchyla jedynie tajemnicze drzwi ogrodów, nieskończonej przestrzeni pełnej znaków i symboli zapamiętanych z różnych kultur, potraktowanych tu nieformalnie i swobodnie.  Poszukiwania artystki - oparte przede wszystkim na intuicji i eksperymentowaniu w różnorodnych technikach plastycznych, z wykorzystaniem skrawków starych gazet i innych bezużytecznych materiałów - wpisują się w nurt swoistej współczesnej "kultury recyklingu".  Zamierzona, choć okiełznana, inspirowana też otoczeniem i naturą - dekoracyjna forma przedstawień - nastraja do refleksji nad pięknem Tego Świata.

 

Oferując wytchnienie od codziennego pośpiechu, orientalne i tajemnicze "OGRODY"Agaty Dorobek przenoszą nas do krainy łagodnej i bezpiecznej, w podróż bez początku i końca...

 

  PAWEŁ KIEŁPIŃSKI  " OBIEKTY AUTONOMICZNE - PRELUDIUM "

                                       Prezentowane prace stanowią część rozbudowanego projektu "Pomniki nomadów - autonomiczne obiekty przestrzenne" Idea oparta jest na przekonaniu, że rozwinięte kultury i cywilizacje zawsze pozostawiają po sobie ślady trwałe, różnego rodzaju artefakty a wśród nich obiekty architektoniczne budynki: domy, świątynie oraz obiekty artystyczne na przykład rzeźby. Założeniem cyklu prac jest realizacja obiektów tego
typu dla kultury "nomadnej", ciągle migrującej.

Tego typu artefakty w formie na przykład pomników, mogły by przybierać formę zbliżoną do
pozbawionych funkcji schronienia jurt lub innych przenośnych obiektów o specyfice rzeźby miękkiej (tkaniny). Realizowana w tym cyklu praca "Preludium", komponowana w sposób całkowicie intuicyjny, odnosi się do pojęcia deseniu i wzoru zaczerpniętego z natury, mogących być kluczem do genezy znaku i symbolu.

Wystawa dwóch autorów pod wspólnym tytułem "Pamiątki kultury" eksponowana będzie w TYGLU przez dwa miesiące. Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki do odwiedzenia TYGLA, bo warto poznać to, co mają nam zaoferowania Ci wspaniali, wielokrotnie nagradzani artyści.
tel: 58 6223311                              Ewa Gołębiowska

Wolny od wirusów. www.avast.com Brak komentarzy:

Prześlij komentarz